MIG-MAG

blank
Keevitus
oktoober 13, 2020
blank
Professionaalne TIG-keevitus
jaanuar 24, 2021
Show all

MIG-MAG

blank

Teatavate keevitusmeetodite kasutamine oleneb toote materjalist ja spetsifikatsioonist. Leidub kolm viisi:

  • käsikaarkeevitus (MMA);
  • käsiargoonkeevitus (TIG);
  • MIG-MAG-keevitused.

Viimane variant on enamiku tööde puhul kõige levinum. MIG-keevitust teostatakse inertgaasiga (argoon, heelium), mis toimib isoleeriva keskkonnana. MAG-keevitusel kasutatakse aktiivgaasi: lämmastikku, süsinikdioksiidi jne.

MIG-MAGi kasutamine

Tänapäeval kasutatakse peaaegu kõigis tööstussektorites MIG-MAG-keevitust. Meetodit kasutatakse eelkõige masinaehituses, autode ja veeremi (sh vedurite) tootmisel.

Teraskonstruktsioonide ehitus, kraanade, puuride ja jõuseadmete monteerimine ei saa samuti ilma MIG-MAG-keevituseta hakkama. Sellest keevitusliigist sõltuvad ka metallkonstruktsioone ja -kaupu tootvad tehased. Sageli leidub MIG-MAG-keevitusseadmeid töökodades, tsehhides, aga ka tavalistes garaažides.

Mõõteriista- ja torustikutööstuses kasutatakse MIG-MAGi harvemini, sest eelistatakse varraskeevitust.

MIG-MAGi eelised

MIG-MAGil on teiste keevitusmeetodite ees mitmeid eeliseid:

  • keevitusvann isoleeritakse kaitsegaasidega; tänu selle tehnoloogia kasutamisele ei tungi õhk tööalasse;
  • seadme ergonoomika võimaldab hoida seadmeid eri asendites, suunata protsessi igast küljest ja visuaalselt näha õmbluse moodustumist;
  • räbu puudumine ja ühtlane õmblus säästavad aega metallpinna puhastamisel;
  • MIG-MAG-meetodit peetakse üheks kõige tulemuslikumaks.

Keevitusprotsess ei tekita raskusi: traat suunatakse tööalasse, seejärel sulab kaare kuumuse tõttu. Traat pole mitte ainult voolu juhtiv element, vaid ka lisandmaterjal. Gaasivoog kaitseb keevituspiirkonda otseselt.

MIG-MAG-keevitusseadmete puhul kasutatakse invertereid ja alaldeid. Need erinevad üksteisest mõningate eripärade ja eeliste poolest. Toiteallika sobivuse määramiseks tuleb määratleda keevitustingimused.

Spetsialistid on valmis abistama igasuguse keerukusega keevitustöödel. Keevitaja teenused on soodsad, kuid teevad tasa kõik edaspidised kulud. Te ei pea mudelit oma vajadustele vastavaks kohandama ja seadet ostma. Spetsialist analüüsib objekti ja teostab kõik vajalikud tööd.