Keevitusteenused Eestis

blank
Professionaalne TIG-keevitus
January 24, 2021
blank
Metallkonstruktsioonide montaaž / paigaldus
March 17, 2021
Show all

Keevitusteenused Eestis

blank

Metalltoodete lõplikuks montaažiks on vajalikud keevitustööd, mis suurendavad toodete tugevust ja töökindlust. Kõik liited peavad vastama riiklike standardite nõuetele – see võimaldab kogu tööd teha võimalikult lühikese aja jooksul. Oma osa mängivad ka kliima ja objekti asukoht: keevitamise kvaliteeti mõjutavad kaudselt õhuniiskus ja -temperatuur.

Kuid peamine tegur on materjali liik. Igal materjalil on oma sulamistemperatuur ja vastupidavus koormustele ning seetõttu peab keevitustehnoloogia vastama kõigile kehtestatud nõuetele.

Keevituse liigid

  • Kaarkeevitus. See on jagatud käsi-, argoon-, poolautomaat- ja räbustis keevituseks. Keevitustöid on võimalik teha nii õues kui ka vee all. Elektrikaared tekivad keevitamisel elektroodi otsa ja põhimetalli vahele. Kaari on kaks või rohkem.
  • Räbukeevitus. Kahe keevitatava detaili vahele valatakse räbu, mis sulatatakse elektrivoolu abil. Lisaks kasutatakse traati või täidistraati.
  • Gaaskeevitus. Metall sulatatakse ja elemendid keevitatakse gaasi ja hapniku segust süüdatud leegi tagajärjel. Temperatuur võib ulatuda kuni 3000–5000 °C. Tõhus vähem kui 5 mm paksuste metall-lehtede keevitamisel.
  • Termokeevitus. Üldnimetus eri keevitusliikide jaoks, kus kahe või enama elemendi liitmiseks kasutatakse kõrgeid temperatuure.
  • Kontaktkeevitus. Kasutatakse kõrgepingevoolu, mis muundatakse keevituskohas soojusenergiaks, avaldades pinnale survet.
  • TIG keevitus. Keevitustöö sulamatu elektroodi volframi abil.
  • MIG-MAG – keevitus argooniga (MIG) või süsihappegaasiga (MAG). Kasutatakse üliõhukeste metall-lehtede ja -elementide liitmiseks.

Keevitustööd Soomes ja Eestis

Firma T-CRAFT pakub keevitustöid era- ja kortermajades, ettevõtetes, tehastes, kauplustes, töökodades jne. Kvalifitseeritud spetsialistid keevitavad väravaid, uksi, torusid, tööstuskonstruktsioone. Meil on oma professionaalne varustus. Pakume keevitajaid rendile Soome ja Eesti mis tahes piirkonda. Teeme plaanilisi ja avariikorras keevitustöid.

Sõltuvalt tellimusest teeme mis tahes keerukusega keevitustöid. Oma töös järgime kõiki normatiive, võtame arvesse projektijärgseid arvutuskoormusi, samuti valmistoote lõppotstarvet.