Professionaalne TIG-keevitus

blank
MIG-MAG
January 24, 2021
blank
Keevitusteenused Eestis
March 17, 2021
Show all

Professionaalne TIG-keevitus

blank

T-Craft OÜ pakub argoon-kaarkeevituse teenuseid igasuguste metallpindade ühendamiseks kvaliteetse keevisõmblusega.

Miks just TIG-keevitus

Niinimetatud kaarkeevitus mittesulava elektroodiga inertgaasi (meie näitel argooni) kaitsekeskkonnas on universaalprotsess pindade püsiühenduste saamiseks paljudest mitte-ferromagnetilistest metallidest.

Vooluga varustamisel tekib rasksulava elektroodi ja metalli tööpinna vahel kaar. Samal ajal toimub põletidüüsi kaudu argooni etteanne, mis tekitab ületamatu takistuse atmosfääriõhule ja minimeerib metalliheljumi eraldumise tööalast väljapoole. Selle tagajärjel on kaar ja elektrood välismõjude eest kindlalt kaitstud ning räbu ei pääse tööalasse, mis tagab väljundil täiusliku õmbluse.

TIG-keevitusega saab kvaliteetselt keevitada alumiiniumist, magneesiumist ja nende sulamitest, roostevabast terasest, niklist, vasest, pronksist, titaanist, tsirkooniumist ja muudest metallidest valmistatud metallpindu.

Seda meetodit on alates eelmise sajandi teisest poolest edukalt kasutatud mitmesugustes pindade (nt süsinikteras ja roostevaba teras, messing ja vask) keevitamiseks.

TIG-keevitus kasutusvaldkond on väga lai: lennuki- ja masinaehitus, kosmosetööstus, tööriistade tootmine, roostevabast terasest seadmed. Kõigis tööstusharudes kasutatakse argoon-kaarkeevitust õhukeste värvilistest metallidest toorikute keevitamiseks. Lisaks keevitatakse argooni kaitsekeskkonnas ka töödeldud tuumkütusega konteinereid.

Argoon-kaarkeevituse eelised:

  • minimaalne kuumutusala tagab keevitatavate pindade minimaalseid deformatsioone;
  • inertne argoon tõrjub atmosfääri hapniku peaaegu täielikult välja ja tagab keevisõmbluse kõrge kvaliteedi;
  • tehnoloogilise protsessi suur kiirus;
  • minimaalsed kulud õmbluse viimistlemiseks;
  • laiem keevitatavate materjalide valik võrreldes tavalise elekterkaarkeevitusega.

Puudused:

  • tuulise ilmaga on välitingimustes elekter- ja gaasikeevitus keeruline (tööalast puhutakse kaitsegaas välja) – see lahendatakse tõkete või argooni kulu suurendamise abil;
  • keevitatavad pinnad tuleb põhjalikumalt ette valmistada;
  • põleti konstruktsioon nõuab keevitajalt erilisi oskusi. 

Mis just T-Craft OÜ keevitusteenused

T-Craft OÜ on noor ettevõte, ehkki hakkasime teraskonstruktsioonidega tegelema juba 2011. aastal Inglismaal.

Praegusel ajal pakume kõrgeima klassi argoon-kaarkeevituse teenuseid.

Kvaliteetse tulemuse saamiseks oleme põhjalikult uurinud TIG-keevituse tehnoloogilist protsessi, meie suure pädevusega keevitajad teevad just teile sobiva õmbluse.